INSTANT CRUSH: Michael Fassbender

Posledné týždne si doma nesvedomito zabúdam ochranný pršiplášť, správam sa viac ako nerozumne a bezhlavo sa nechávam nežne prefackať triezvymi rannými lúčmi. Kĺžem po povrchu a vymyká sa mi to z rúk, lebo asi povrchná nie som a neviem byť, akokoľvek veľmi by som chcela. Vyzerá to tak, že zakaždým, keď ma niekto v reálnom živote obleje vedrom s ľadovou vodou, uzavriem sa do seba. Potichúčky zatvorím dvere a vrhnem sa do slintania nad dokonalými mužmi a ich postavami z bielych plátien. Mužom z reality pramálo rozumiem. Myslím, že je to vzájomné a ešte chvíľu to potrvá. Ja si počkám.

Nikto mi však nezakázal krátiť si čakanie vizuálnym potešením. A keďže o mne kolujú chýry, že sa viem zaľúbiť aj šesťkrát denne, nemôžem zostať nič dlžná svojej povesti. Chvíľu mi trvalo, kým som si vybrala jedného zo svojich favoritov, ale Michael dnes ide strašne na dračku a ja mám potrebu nahlas a ostentatívne deklarovať, že ja som z neho bola paf ešte predtým, ako X-meni uzreli svetlo sveta.

Photo by Mario Sorrenti for W Magazine

Ani neviem kde začať, keďže podvedome vnímam tohto muža ako nesmierne komplikovaného. Vzbudzuje vo mne nevysvetliteľný rešpekt a potrebu vyjadrovať sa o jeho osobe vysoko sofistikovane, a to sme sa ešte nestretli osobne. Myslím, že keby sa tak stalo, scvrkla by som sa do veľkosti sušenej slivky, s ľahkosťou by ma rozpučil a natrel si ma k raňajkám tými svojimi dlhými prstami. Prepáčte, ale odpadla som už len pri tej predstave.

Dlhý ako slíž je tento chlap, má až 185 cm. Viem, čo vám v momente preblesklo hlavou a preto rovno dávam do pozornosti film Shame, kde hrá Michael sexuálne závislý cencúľ a pred kamerou sa teda absolútne neostýcha. Okrem toho, že uvidíte viac nahej kože, než by ste možno chceli, ide naozaj o pozoruhodný film – čakala som asi rok, kým sa k nám dostal do distribúcie a nebola som sklamaná (a Fassiho výška a dĺžka s tým naozaj nemá absolútne nič spoločné).

Fassiho ste mohli zazrieť mihnúť sa aj v Tarantinových Nehanebných bastardoch, kde si oprášil nemčinu a zahral jedného z SS-áckych dôstojníkov. Inak jeho papá je Nemec a matka Írka, odmalička vyrastal v Nemecku, neskôr sa presťahovala celá rodina do Írska. Predtým ako sa vrhol na herectvo absolvoval niekoľko neúspešných pokusov stať sa čašníkom či poštovým doručovateľom. Už viem kde vznikla tá fáma o poštároch.

Filmoví fajnšmekri by si ho určite nemali nechať ujsť v Nebezpečnej metóde, Hlade, Konzultantovi, Macbethovi či novom Stevovi Jobsovi. Práve v poslednom spomenutom Fassi exceluje brilantným stvárnením a dialógmi, a to sa na Jobsa vôbec nepodobá. Ak si na ťažké žánre nepotrpíte a máte radi napríklad sci-fi, ulahodí vašim očiam v X-menoch alebo Prometheusovi.

Photo by Mario Sorrenti for W Magazine

Podľa mňa osobne je tento 38-ročný fešák jedným z najlepších hercov svojej generácie. Okrem toho, že sa do každej jeho postavy zamilujem minimálne vizuálne, dokáže vám tento psí čumáčik svojimi postavami vliezť pod kožu a spôsobiť zimomriavky na šiji.

Momentálne je Fassi single a ak máte výšku a guráž na to, aby ste ho ulovili, mali by ste sa prechádzať najmä v uliciach Londýna. Je to vtáčik trošku prelietavý, jeho vzťahy majú cca ročnú trvácnosť a väčšinou si svoje romániky nosí z práce domov. Vo svojej fantázii som už tento jeho zvyk niekoľkokrát prelomila, a viem, že vďaka galérii sa to podarí aj vám. Odsávačky na slinky si pripravte.

Photo by Mario Sorrenti for W Magazine

 

 

Mávam poruchy sústredenia, slabú pamäť a vôbec nestojím nohami na zemi.

Be first to comment

18 − 8 =