“Hipster normcore hardcore amen” fashion

white_birkenstock_shoes_street_style

Zabudni na štekle. Vykašli sa na eleganciu. Zahoď za hlavu elementárnu slušnosť. Rozlúč sa so slovom normálny. A predovšetkým prehodnoť význam slova VKUS. Nájdi si dvoch – troch hipsterských kamošov, najlepšie s bicyklami made by Slowatch. Zrecykluj skriňu u babky, aj v tej svojej sa môžeš pošmátrať, ak máš viac ako 25 rokov. Odkukaj z ulice kontišovú módu a tvár sa, že ťa to vlastne vôbec nezaujíma. Do tvojho nezáujmu vlož samozrejme kúsok svojej osobnosti. Už si skoro normcore. Super, nie?

item9.rendition.slideshowVertical.normcore-sporty

Začnem takým tým školským náučným štýlom. Normcore módny trend sa vyznačuje skromným a priemerným oblečením, rozumej nižší level secondhandu – kontiš móda. Tento romantický názov (normal + hardcore) vymyslela skupinka K-Hole, čo sú newyorskí zaklínači a predpovedači trendov. Inšpirovali sa pritom popisom oblečenia postavičky z nejakej sci-fi knižky, ktorej názov ani autora si už nepamatám. Vygúglite si.

Vyznávači normcore (podobnosť s hipstermi viac ako náhodná) chcú byť nudní a hlavne nenápadní. Tak ako aj hipsteri, normcoristi tiež pôsobia dojmom, že si dali na seba prvé handry, čo im v skrini (babkinej) prišli pod ruku, ale nenechajte sa ošáliť. Je to starý trik, ktorý na nás hrajú všetky módne vlny, okrem tej, na ktorej sa natriasa Anča Wintourová. Za vyťahaným tričkom, obšúchanými XXL riflami a nehorázne otrasnými šlapkami je starostlivý niekoľkominútový stajling. Normcoristi sa obliekajú maximálne nenápadne, hlavne aby nevytŕčali z davu nejakými neónovými teniskami. Hedonistickí normcoristi si ale neodpustia nejaký ten high fashion nápis na svojom spratom tričku, prípadne padne za obeť Lagerfeldova hlava či vintage kabelka s veľkým YSL, LV, CC, PRD pardon Prada a to stačí. Aj kategorická vrstva je prestíž.

item13.rendition.slideshowVertical.normcore-nostalic

Pýtate sa prečo? Lebo zo sveta vymizli obyč veci. Každý chce byť niečím výnimočný. Keď si nedáte na krk neónovú reťaz, prípadne trblietajúce sa tričko či štrasovanú sukňu s čižmičkami a kabelkou hovnovej farby, nikto si vás ani nevšimnete. A ľudské ego predsa chce, aby sa za ním otáčali krky, chce počuť šu-šu-šu, povzbudivý hvizd od miestneho rabotníka a niekoľko závistlivých pohľadov. Módne trendy sa menia rýchlo ako tropické ovocie na pultoch obchodných reťazcov. Dámy a páni z K-Hole jednoducho dostali úpal z tých rozmanitých módnych editoriálov predbiehajúcich sa v extravagantnosti.

Plain tričká, vyťahané mikiny, kárované košieľky s krátkym rukávom, džíny, tenže, šlapky a tie super tenisky na nenormálnej platforme, v ktorých si vyšmatlete nohy. Anonymný dizajn, nulové zameranie na detaily. Normcoristi sa považujú za inteligentných ľudí s dušou, ktorí sa nepotrebujú pretŕčať, čomu zodpovedá aj ich šatník. Fakt, nenápadné. Vaše ego v nudných veciach vôbec nemusí trpieť. Normcoristi sú totiž presvedčení, že vaša osobnosť žiari aj cez to najnudnejšie oblečenie, aké máte na sebe. Isteže, ale na rande by asi v teplákoch nešli.

normcore-collage-girls-2

Osobne sa mi jednoduchosť páči. Nie som veľmi blink-blink orientovaná, ale slova obyč sa desím. Najmä ak sa za ním skrýva hodina strávená stajlingom v kúpelni. Normcore je fajn, ale všetkého veľa škodí. Hlavne na hlavu. A ináč, strašne si chcem vyšmatlať nohu v tých platformových teniskách…

 blogger casual and normcore looks

Normcore_8-23c066868ba2363c

white_birkenstock_shoes_street_style

 

 

casual-fall-normcore-outfit

 

normcore-vogue-4-20mar14-jason-lloyd-evans_b_426x639

 

normcore2

Mávam poruchy sústredenia, slabú pamäť a vôbec nestojím nohami na zemi.

Be first to comment

eighteen − 6 =