Bežecké denníky

Vo svojich wannabe predstavách, ktoré sa málokedy stretnú s realitou v praxi si potrpím na originalitu a prekvapenia na poslednú chvíľu. Keď som bola mladšia a naivnejšia, predstavila som si realitu po svojom, preto som bola občas Fero, dostala zopár po papuli a zažila niekoľko srdcových fibrilácií. Tak nejak preventívne už sa radšej strácam v dave a nie som dosť odvážna ani na to, aby som si nechala prefarbiť hlavu na zeleno, nech aspoň trochu vytŕčam. Existujú však davové psychózy, ktoré viem zniesť, dokonca ich aj vyhľadávam.

Preventívnu prehliadku pred zbláznením si robím absolútne triviálnym, magicky premnoženým a povedala by som, že až hipsterským športom – behom. Z tohto športu sa nanešťastie stal futbal v osemdesiatych rokoch a slovenský hokej počas majstrovstiev sveta. Kto nebehá je čudný a asi ani nežije. Ja nie som čudná, poslušne zapadám do tohto mainstreamu a odreagúvam sa pravidelnými dávkami kilometrov. Prospieva to môjmu duševnému rastu, rozširuje sa moja pľúcna kapacita a strácajú sa moje starostlivo upečené muffiny.

best-running-shoes-for-flat-feet-stability-and-motion-control

Som veľmi súťaživý typ. Touto nevďačnou vlastnosťou som postihnutá už od detstva, kedy bolo potrebné vyrovnať sa hyperinteligencii môjho staršieho brata. Do istej miery je táto úchylka pozitívna, pokiaľ nie ste na seba príliš náročný a nekladiete si privysokú laťku. Vďaka prehnanému perfekcionizmu a neovládateľnej ctižiadostivosti je tá moja laťka niekde na úrovni pár sto metrov vyššie od Everestu. Preto sa často trápim sama so sebou a lamentujem nad svojimi športovými výsledkami. Ako správny spoločenský parazit chcem toto trápenie prirodzene skolektívniť a integrovať do viacerých myslí, nech nie som sama, kto má zo seba výčitky. Prepáčte.

Budem úprimná – s pohŕdavým pohľadom a nefalšovaným znechutením pozorujem ploché rite a mľandravé stehná. S rodom mangalica sa tiež druhovo neznesiem. V rámci zachovania motivačnej rovnováhy a pokojného žalúdka pri pohľade na svet okolo som si povedala, že hipsterov nikdy nie je dosť. S predstieraným pocitom nesvojprávnosti a túžbou zachrániť budúcnosť ľudstva sa začnem spolupodieľať na rozširovaní tohto neoriginálneho druhu v športovej oblasti.

Oficiálne zakladám svoje bežecké denníky. Nefandím si, že by niekoho mohli inšpirovať, ale minimálne mne budú šlapať na päty pri pokuse sofistikovane ojebať svoj bežecký tréningový plán.

Prajem vám pevné rite a kvalitný dezodorant.

R.

 

Mávam poruchy sústredenia, slabú pamäť a vôbec nestojím nohami na zemi.

Be first to comment

5 × two =