Ako sa (ne)zblázniť pri plnení snov

File_000 (2)

Nevysloviteľné názvy a nepopísateľné miesta, ktoré objektív fotoaparátu nezachytí nikdy ako vaše oko. Divoká, chladná a drsná krajina takmer vyľudnená, krása nevídaná. Island bol mojou vysnívanou destináciou už niekoľko rokov, napriek tomu som o ňom okrem pár fotiek gejzírov a vodopádov z internetu nevedela takmer nič.

File_000 (3)

Času bolo málo a stránok v sprievodcovi veľa. Okrem toho som si paralelne čítala všetky články a blogy na internete, aby mi samozrejme nič zásadné neušlo. Ukázalo sa, že obávané balenie vôbec nebude problém – veď o čo som ja horšia ako Ivanka Sweetladylollipop? Miesto handier objektívy a keďže mám len dva, som bezproblémová. Kameňom úrazu bol itinerár. Zistila som, že okrem môjho trojdenného výletu do Švédska som nikdy žiaden itinerár neriešila a už vôbec nie do krajiny, kde bezpodmienečne musím vidieť všetko, napriek tomu, že o tom nič neviem. Ak ste ma niekedy videli vystresovanú, tak to bol šuvix. Teraz som dva týždne fibrilovala s turistickým sprievodcom v ruke.

Dnes zo srandy uvažujem, že moj itinerár s prípadnými konzultáciami by som mala vychytralo speňažiť. O Islande však každému rozprávam s takým nadšením, že si zabúdam pýtať peniaze. Asi nie som veľmi podnikavá, ale Island, to je láska. Vzhľadom na moje nulové skúsenosti a chabé vedomosti bolo pre mňa neskutočne náročné vyskladať túto cestu okolo sveta do časových blokov, približných vzdialeností, dobrovoľných zastávok a kempov a zároveň popritom myslieť na rôznu kvalitu ciest, šišmania sa a nepredvídateľné udalosti. Vlastne na tie posledné tri som nemyslela vôbec. Chyba!

Vďaka google maps som si porátala nevyhnutné kilometre a minúty určené na jednotlivé presuny krajinou a postupne tak zaplnila biele miesta dobrodružných dní. Nasekala som to tak nahusto, že som si pripadala ako cestovateľský fašista prenasledujúci svojich oddychovo naladených spolubádateľov. Neverila som, že svoje obrazové očakávania zhmotním do reálnych zážitkov, prenasledovala ma úzkosť zo zlyhania. S blížiacim sa dátumom odchodu stúpala citlivosť môjho senzora dráždivosti a do poslednej chvíle som neverila, že naozaj odletím, pristanem a moje plány budú zhmotnené do zážitkov.

File_002 (1)

Stalo sa to. Stalo sa to a bolo to báječné. Už čoskoro vám o tom napíšem viac, obrazový materiál nebude chýbať. Zatiaľ si môžete pozrieť pár šmakoviek z výletu na mojom instagrame tu: https://www.instagram.com/_birdoe/.

 R.

Mávam poruchy sústredenia, slabú pamäť a vôbec nestojím nohami na zemi.

Be first to comment

4 × three =