Už včera bolo neskoro…

543853_10200199299362664_768370459_n

Skôr ako začnem, musím sa verejne priznať, že so začiatkami mám chronický problém. Opakovane sa vo mne objavuje neistota, strach a nedôvera. Moja potreba neustáleho puntičkárenia na vlastnom piesočku väčšinou vrcholí tým, že akýkoľvek nápad z mojej hlavy putuje priamo na smetisko nesplnených snov a prianí.

Som perfekcionista. Mám abnormálnu chorobu – chcem byť vo všetkom najlepšia. Možno si hovoríte, že ambície nie sú žiadna pliaga. Omyl. Je to novodobá civilizačná choroba! Nanešťastie som tiež postihnutá a spôsobuje to môj pomalý, respektíve žiadny rozbeh individuálneho osobného rozmachu. Priveľa premýšľam, analyzujem a rozprávam. Skutek utek.

Mnohí z vás sú takí. Možno nie až tak ambiciózni, ale minimálne máte hlavu plnú šialených myšlienok a ústa plné nezmyslených prázdnych slov, ktoré sa bojíte zhmotniť do činov. Ja vám rozumiem. Každé ráno si čítate tie isté motivačné slogany, ktoré sa líšia iba poradím slov a rôznorodosťou synoným. Kurzor vašej myši sa ide zblázniť za odkazmi typu 15 vecí, ktoré Vám pomôžu k… V kníhkupectve nenápadne obsmŕdate okolo oddelenia s motivačnou literatúrou a ošívate sa zobrať si do ruky ktorýkoľvek titul, aby si ľudia okolo vás nedajbože nepomysleli, že potrebujete akútny návod na život. Ja viem. A môžem vás ubezpečiť, že ľudia sa o vás zaujímajú oveľa menej, ako by ste čakali. A tiež vás môžem ubezpečiť, že žiadna cudzoústna motivácia vás nenaštartuje k činom. Svoj jedinečný motivačný slogan si vytvárame sami v sebe.

Môj slogan je momentálne v štádiu vyhľadávania vystrašených písmenok. Chystám sa prekročiť prah strachu a začínajú ma dobiehať moje chronické tiky. Budem sa však musieť prekonať a odpustiť si zopár stále začiatočníckych chýb. Inak zo svojho tieňa perfekcionizmu nikdy nevykročím. A neskromne si dovolím tvrdiť, že by to bola škoda.

Buďte ku mne láskaví, ocením aj trpezlivosť. Beriem si len vašu pozornosť, váš čas ste sa mi rozhodli venovať sami. Ďakujem, viac mi naozaj netreba.

Prajem príjemné čítanie.

-R-

Mávam poruchy sústredenia, slabú pamäť a vôbec nestojím nohami na zemi.

Be first to comment

11 − 3 =